Powrót po 8 latach

Marcin Biederman na podium w 2009, fot. Rafał Mastela

Puchar Najmłodszych w biegu na orientację po ośmiu latach wraca na tereny Warszawy. W 2009 roku na trasach rywalizowało 399 zawodników z całej Polski, a zawody zostały zainaugurowane dystansem klasycznym rozgrywanym na południe od Warszawy, na mapie Zimne Doły. Podobnie jak w tym roku, bieg sztafetowy miał wówczas miejsce na terenie Parku Kultury Powsin, natomiast zawody zakończył dystans sprinterski rozgrywany na starej części kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Analizując wyniki z 2009 roku można zauważyć, że pojawia się na nich wiele znanych obecnie nazwisk. Cześć zawodników, która odnosiła sukcesy przed ośmioma laty na Pucharze Najmłodszych obecnie jest medalistami Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowców, Seniorów, czy reprezentantami Polski, a niektórzy nawet odnieśli sukcesy na arenie międzynarodowej.

Zuzanna Morawska i Agnieszka Cych wspólnie na podium w 2009, fot. Rafał Mastela

W 2009 roku na dystansie sprinterskim w kategorii K10 2. miejsce zajęła Zuzanna Morawska, obecnie Mistrzyni Europy Juniorów w biegu klasycznym oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów w biegu sztafetowym, natomiast brązowy medal w kategorii K10 wywalczyła inna brązowa medalista Mistrzostwa Europy Juniorów w sztafecie – Agnieszka Cych. W kategorii K13 w biegu sprinterskim zwyciężyła Weronika Cych, która jako juniorka została trzykrotną medalistką Mistrzostw Europy Juniorów. 2. miejsce w kategorii K13 zajęła Aleksandra Hornik, Wicemistrzyni Świata Juniorów z 2016 roku, obecnie zawodniczka Kadry Narodowej Seniorów w BnO.

W kategorii M11 przed ośmioma laty triumfy odnosił Marcin Biederman (zeszłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów w biegu sztafetowym) zwyciężając zarówno na dystansie sprinterskim, jak i klasycznym. W kategorii M14 2. miejsce na dystansie klasycznym oraz 3. miejsce na dystansie sprinterskim zdobył Krzysztof Wołowczyk, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy Juniorów.

Jak dopisze frekwencja i kto zdobędzie medale w tym roku? To okaże się już w czerwcu!