Bieg klasyczny

Bieg klasyczny popularnie nazywany klasykiem odbędzie się na terenie hipodromu w Starej Miłosnej. Jak sama nazwa wskazuje częścią terenu zawodów będzie tor wyścigów konnych oraz przyległe do niego tereny otwarte i półotwarte, gdzie odbywają się konne jazdy. Część ta obfituje w rozmaite przeszkody dla koni, zarówno w postaci sztucznej (ogrodzenia, murki), jak i bardziej naturalnej (górki, rowy, zagłębienia terenu, jeziorka, czy żywopłoty).

Druga część terenu to obszary leśne przylegające do hipodromu. Jest to teren z bogatą rzeźbą terenu w postaci wydm śródlądowych dochodzących do wysokości około 15m, z dużą liczbą dołków i zagłębień terenu. Sieć ścieżek jest gęsta, ale piaszczysta, więc poruszanie się po nich do najłatwiejszych nie należy. Występuje tu las sosnowy o bardzo dobrej przebieżności na większości terenu, miejscami przebieżność jest ograniczona przez niskie zarośla liściaste.

Jest to teren, który kilkukrotnie był wykorzystywany jako arena biegu na orientację, natomiast ostatnie ogólnopolskie zawody gościły tu w czerwcu 2001 roku i było to Grand Prix Polski w sprinterskim BnO rozgrywane w ramach Grand Prix Mazowsza. Wracamy więc na hipodrom po 16 latach przerwy i mamy nadzieję, że będzie to ciekawy bieg!